Kameralnie w Pszczynie

Jak rozpoznać dobrą restaurację? Kryteriów jest wiele, jednym z nich jest obecność w Żółtym Przewodniku Gault&Millau, który wyznacza najsmaczniejsze miejsca w Polsce. Restauracja Kameralna z Pszczyny w tym roku otrzymała jedną Czapkę i ma apetyt na więcej!

Bez tytułu

To miejsce gdzie sztuka kulinarna spotyka się z kameralną atmosferą, a śląskie tradycje zaserwowane w nowoczesnej formie nabierają niezapomnianego smaku. W kuchni wykorzystywane są ekologiczne, opatrzone certyfikatami, produkty wytwarzane naturalnymi metodami. Ich jakość jest zdecydowanie wyższa, a dodatkowo są one mocno związane z kulturą Śląska, którą lokal chce promować. Restauracja znajduje się również na Szlaku Kulinarnym „Śląskie Smaki”, który tworzą lokale gastronomiczne serwujące tradycyjne dania regionalne i jest zwycięzcą XI Festiwalu Śląskich Smaków. Poza docenieniem w Przewodniku wyrózniona Certyfikatem Jakości portalu Tripavisor oraz odznaczeniem Restauracji Roku 2017 plebiscytu Dziennika Zachodniego.

Dwie przestronne sale doskonale sprawdzają się jako miejsce różnego rodzaju bankietów i imprez okolicznościowych. Lokal organizuje wesela oraz przyjęcia okolicznościowe jak urodziny, imieniny, chrzciny czy komunie, a także spotkania firmowe oraz cateringi, a specjalnie z myślą o klientach biznesowych stworzono nowoczesne i komfortowe zaplecze konferencyjne.

W manu można zjęść dania regionalne pierogi z krupnikiem / mus z jabłka / konfitura z czerwonej cebuli, rosół /makaron / mięsne kluseczki, żur śląski z kiełbasą i jajkiem, boczek wieprzowy / groch / śliwka / skorzonera, roladę śląską w sosie własnym z kluskami i modrą kapustą, jelenia / grillowana kapusta / palone masło / puree ziemniaczane/ podgrzybki ale także steki.

Szefem Kuchni jest Paweł Kaczmarek, który nadaje trendy oraz dba o jakość serwowanych dań. Przygotowuje specjalne propozycje dań sezonowych, które są inspirowane owocami i warzywami najlepszymi w danym okresie, odkrywające nowe kulinarne kompozycje.

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy