Cucina 88 tworzy trendy kulinarne w Polsce

Żółty Przewodnik Gault&Millau nadał tytuł „Szef Jutra” Ernestowi Jagodzińskiemu, szefowi kuchni Cucina 88. Oznacza to, iż zdaniem inspektorów Gault&Millau to kucharz, o którym niebawem będzie bardzo głośno, bo już dziś tworzy kulinarne trendy na przyszłość. W poprzednich latach ten tytuł dostali Andrea Camastra i Michał Bryś, zatem te założenia się spełniły.

Gala Gault&Millau 27.11.2016 Lodz

Gala Gault&Millau Polska to najważniejsze wydarzenie w świecie polskiej gastronomii. Premiera III edycji Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska oraz gala wręczenia nagród najlepszym szefom kuchni 2017 roku była spektakularnym wydarzeniem odbywającym się w pięknie odrestaurowanych przestrzeniach EC 1 – Miasto Kultury w Łodzi, podczas której zasiadło blisko 600 gości. Cucina 88 jest jedną z 13 restauracji w kraju (spośród 460), które dostały aż 3 czapki (w zał. znak graficzny).

Gala Gault&Millau 27.11.2016 Lodz

W Cucina 88 można zobaczyć smaki, usłyszeć zapachy i dotknąć świeżości. Poczuć tętno Kuchni, bo ona tu żyje. „Cucina” po włosku to kuchnia. W Cucinie ludzie tę Kuchnię tworzą i realizują dania zgodnie z naturą, której się podporządkowują. To natura wyznacza bowiem pojawiające się w karcie propozycje – menu zmienia się wraz z porami roku. Inaczej smakuje lato czy jesień, czego innego potrzebujemy wiosną, czym innym obdarza nas zima. Zdając sobie z tego sprawę w Cucinie dania są przygotowane wyłącznie ze świeżych, sezonowych produktów. Wszyscy działają tu według idei „Wiem, Co Jem”, bo w prawdziwej Kuchni dużo rozmawia się o tym, co syci i daje rozkosz.

Gala Gault&Millau 27.11.2016 Lodz

Chęć dostarczania Gościom niezapomnianych, wielozmysłowych doznań organizuje myślenie o jedzeniu szefa kuchni, Ernesta Jagodzińskiego, dla którego gotowanie jest połączeniem filozofii, psychologii i zabawy. Najchętniej zrezygnowałby z tworzenia menu, zdając się na nastrój chwili, dostępność składników i dziecięcą spontaniczność w odkrywaniu smaków i kształtów. Skoro już istnieje karta dań w Cucinie, zgodnie ze starożytnym dictum, będzie ona rzeką, do której nigdy nie wchodzi się dwa razy.

Ernest od zawsze wiedział, co chce robić w życiu – tworzyć. Spośród wszystkich kreatywnych dziedzin wybrał właśnie kuchnię. W codziennej pracy najbardziej ceni wolność twórczą i zadowolenie gości. Miłośnik słodko-gorzkich smaków. Swój zespół traktuje jak rodzinę. Team tworzy od 4 lat, odkąd został Szefem Kuchni poznańskiej Cucina 88. Bardzo szanuje produkt i ludzi wokół siebie. Jest oficjalnym i pierwszym w Polsce Chefem – Ambasadorem Drużyny Szpiku. Twierdzi że pracuje w ciszy, a sukces sam zrobi hałas.

Gala Gault&Millau 27.11.2016 Lodz

Warto wspomnieć, że Cucina 88 stworzona została według autorskiej koncepcji EightyEight Concept – filozofii, architektury, produktu i aury bliskich człowiekowi; opartej o proste i inteligentne rozwiązania, swobodną atmosferę, przypieczętowaną profesjonalizmem zespołu. Siedzibą konceptu stał się City Park Poznań, w którym to obecność pięciogwiazdkowego hotelu, centrum konferencyjnego, części mieszkalnej i biurowo-handlowej od 2008 roku tworzy szczególny wyróżnik na mapie Poznania. Twórca idei jak sam „mówi tworzył miejsce, w którym chciałby żyć” i w ten sposób tworzy „Ministerstwo Szczęścia”. Concept 88 w swojej strategii wspiera działalność CRS i tworzy szanse dla innowacyjności i promowania rozwiązań eko i smart. Koncept zbudowany na podwalinach pięciu zmysłów daje szansę każdemu, żeby sensualnie zanurzyć się w każdym obszarze – wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku… Koncept prognozuje rozwój o kolejne miasta i kraje; po poznańskim City Park Poznań już w 2020 roku do portfolio dołączy projekt flagowy – Warszawa Modlin Smart City.

Fot. Gault&Millau/Teodor Klepczyński

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy