Trendy Chef na ulicy!

To już czwarta edycja Międzynarodowego Konkursu Trendy Chef odbywającego się w Bydgoszczy. W tym roku w nazwie pojawiło się określenie on the steet. Odbędzie się bowiem po raz pierwszy na ulicy o nazwie Jatka, najbardziej smacznej ulicy w Bydgoszczy. Jego organizatorami są Cukiernia Sowa z Aleksandrą Sową i Restauracja Memo, której szefem kuchni i właścicielem jest Rafał Godziemski. Rywalizacja kucharzy walczący nie tylko o tytuł Trendy Chefa, ale i awans do półfinału Kulinarnego Pucharu Polski w Poznaniu odbędzie się 22 sierpnia 2015 r. W imieniu organizatorów i Wszystko Dla Kucharzy, KTÓRY JEST PATRONEM MEDIALNYM KONKURSU zapraszamy serdecznie szefów kuchni, restauracje z całej Polski i smakoszy.

GODZIEMSKI SOWA

– Od pierwszej edycji postawiliśmy sobie za cel odkrywanie, poszukiwanie i promowanie nowych talentów i osobowości kulinarnych. Trendy Chef to konkurs w którym poszukujemy nowych trendów, które obowiązywać będą w polskiej gastronomi przez następny rok. Ma on pokazać nowe pomysły smakowe, techniczne, design w połączeniu z nowoczesnością i aktualną estetyką potraw na talerzu – mówi Rafał Godziemski.

Trendy Chef to konkurs, który ma ich uczestników ma inspirować do dalszej pracy i rozwoju w tworzeniu nowoczesnej kuchni polskiej zarówno poprzez sięganie do tradycji i kulinarnej historii naszego kraju przy wykorzystaniu nowych technik, rozwiązań technologicznych i kulinarnych.

Każdy z kucharzy, będzie miał za zadanie przygotować siedem porcji dania głównego oraz deser.

– Obowiązkowym składnikiem będą podroby. Mogą to być żołądki, ozorki, nerki, serca, wątróbka, grasica, móżdżek – do wyboru drobiowe, wołowe lub wieprzowe. W daniu konkursowym należy użyć przynajmniej dwa elementy obowiązkowe. Obowiązkowym składnikiem deseru będzie czekolada firmy Callebaut. Należy użyć przynajmniej 2 rodzaje czekolady tej firmy. Przepis powinien być niepowtarzalnym autorskim pomysłem – mówi Rafał Godziemski.

LOGOTYP (Kopiowanie)

W konkursie udział mogą wziąć kucharze pracujący w restauracjach i restauracjach hotelowych w Polsce i zagranicą. Zespół składa się z dwóch osób:
* Chef – kucharz profesjonalista posiadający dowolny stopień w hierarchii zawodowej. Chef musi mieć ukończone 25 lat. Jest on odpowiedzialny jest za organizację pracy, przygotowanie stanowiska pracy, wysokie umiejętności, smak, estetykę i sposób podania pracy, kreatywność, technikę
* Demi Chef to pomoc kucharza posiadająca dowolny stopień w hierarchii zawodowej. Nie ma ograniczeń wiekowych. Oceniany on będzie za pracę i pomoc oraz umiejętność serwowania dań wg zaplanowanych działań przez chefa.
Ilość drużyn startujących w konkursie to 8 zespołów

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 01 sierpnia 2015, a lista uczestników zostanie ogłoszona do 03 sierpnia 2015. Zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres: rafalgodziemski@o2.pl

Formularz_zgloszeniowy_IV_Trendy_Chef_2015

Regulamin IV Trendy Chef 2015

Goście, którzy pojawią się na ul. Jatki będą mogli obserwować swobodnie zmagania startujących w konkursie kucharzy wprost z ulicy przez okna jednego z lokali. Da to obserwującym bliski kontakt z uczestnikami, a kucharzom pełen komfort pracy.

– To jednak nie jedyna atrakcja tego dnia. Chcemy by to było wielkie święto kulinarne. Na ulicy zostaną usytuowane stoiska z produktami. Zapraszamy także restauracje z całej Polski, które chcą się wypromować i pokazać. Będę mogły przygotować dania degustacyjne, wyłożyć swoje materiały promocyjne. Udział w tym evencie jest bezpłatny. To jednak nie wszystko w dniach 22 i 23 sierpnia w Grucznie odbędzie się największy Festiwal Smaku cieszący się olbrzymią popularnością w pobliskim Grucznie. Postanowiliśmy obie imprezy spiąć klamrą. Przyjeżdżający do Bydgoszczy mogą więc zaplanować sobie wspaniały, kulinarny weekend. Serdecznie zapraszamy – dodaje Rafał Godziemski.

Kontakt z Organizatorem:
Rafał Godziemski
Restauracja Memo
ul. Jatki 6
85-110 Bydgoszcz
rafalgodziemski@o2.pl

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy