Sport, biznes, kulinaria w Gniewinie

W Hotelu Mistral Sport**** w Gniewinie już po raz trzeci odbędzie się w tym roku (w dniach 5-6 marca) Konkurs Kulinarny „Sportowa Wiosna”. Obserwujemy rozwój tego ciekawego przedsięwzięcia od dwóch lat i z przyjemnością rekomendujemy je Państwu jako jeden z najbardziej interesujących eventów kulinarnych Pomorza. Kolejny raz nasza redakcja jest patronem medialnym tego wydarzenia.

image005

Znany z sukcesów w organizacji wydarzeń sportowych i konferencyjnych Hotel Mistral Sport****  w Gniewinie to nowoczesny obiekt, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy podczas Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012, kiedy gościł najlepszą drużynę świata i Europy – Narodową Reprezentację Hiszpanii. Po tym spektakularnym sukcesie hotel zaangażował się w popularyzację wiedzy kulinarnej i najnowszych trendów gotowania zgodnego z duchem fit, ze szczególnym uwzględnieniem dietetyki sportowej, co w 2015 roku zaowocowało organizacją pierwszej edycji konkursu „Sportowa Wiosna”.

– W 2015 roku konkurs miał wymiar regionalny i spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno szkół gastronomicznych, jak i autorytetów kulinariów z różnych stron Pomorza – opowiada Szef Kuchni Sebastian Cichy. – W konkursie wzięło udział łącznie ponad 60 uczestników, a prace konkursowe oceniało profesjonalne Jury w 10 – osobowym składzie, wśród nich m.in. Grzegorz Labuda – Szafarnia 10 Gdańsk, Paweł Dołżonek – Pałac Ciekocinko, Tomasz Szydzikowski – Zielona brama Przywidz, Radosław Hnatyszyn – Hotel Rezydent Sopot, Kamil Hidebrandt – Amber Side Gdańsk, Marek Moskwa – 100% Czekolady.

Rok później organizatorzy zdecydowali się więc pójść o krok dalej, rozszerzając jego formułę na dwa dni, by wzięli w konkursie również kucharze profesjonalni. Od początku wydarzeniu patronują znane portale branżowe, jak Papaja.pl, Smarten.pl, WszystkoDlaKucharzy.pl. Do tego grona dołączyły w roku 2016 uznane gremia opiniotwórcze – jak Klub Szefów Kuchni, a także Akademia Gastronomiczna Macieja Dobrzynieckiego. W jury znaleźli się znani kucharze, na czele z Tomaszem Jakubiakiem, Prezesem Klubu Szefów Kuchni Jarosławem Walczykiem, czy znanymi z programu TopChef Sebastianem Olmą, czy Patrykiem Dziamskim. Dołączyli do nich najlepsi kucharze z restauracji i hoteli pomorskich. Uwieńczeniem dwudniowego konkursu 2017 była uroczysta Gala Biznesu 2017, stanowiąca wydarzenie łączące spotkanie świata celebrytów kulinarnych ze znanymi postaciami biznesu i sportu.

W dniach 5-6 marca 2018 odbędzie się już trzecia edycja „Sportowej Wiosny” oraz druga Gala Biznesu 2018. Od organizatorów wiemy, że również w tym roku Konkurs zostanie uświetniony obecnością znanych postaci świata kulinarnego. Znając Hotel Mistral Sport**** ze śmiałych wizji i nietuzinkowych projektów z przeszłości – możemy już dziś polecić to wydarzenie zarówno szkołom gastronomicznym, jak i kucharzom – profesjonalistom nie tylko z Pomorza. Polecamy!

image006 Regulamin_konkursu_dla_kucharzy

Regulamin_Konkursu_dla_uczniow

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy