Poznańscy Kucharze Razem…

…czyli kolacja przygotowana przez 7 Szefów Kuchni. 28 stycznia w Zagrodzie Bamberskiej w Poznaniu spotkają się: Sergiusz Hieronimczak, Ernest Jagodziński, Jakub Kasprzak, Michał Kuter, Tomasz Purol, Grzegorz Olejarka i Michael Vacek.

– W tym dniu będzie można spróbować menu degustacyjne składające się z dwunastu dań. Na naszych talerzach pojawią się polskie smaki, ale nie zabraknie też wielkopolskich akcentów -mówi Sergiusz Hieronimczak.

Rzodkiew, słonina, ciecierzyca, czereśnie, wędzona cebula, seler, pstrąg to tylko niektóre punkty menu.

Każdy z zaproszonych Szefów odpowiedzialny będzie za część kulinarnej całości. Kolacja przygotowana przez tak znakomitych Kucharzy dopełniona będzie odpowiednio dobranymi winami.

poznanscy kucharze razem

– Cieszę się na to spotkanie, tym bardziej że przyjeżdża Grzegorz Olejarka, który na stałe gotuje w Anglii co siłą rzeczy powoduje, że nie mamy okazji do zbyt częstych kontaktów – mówi Michał Kuter.

Tomasz Purol podkreślał w rozmowie z nami, że to bardzo dobry pomysł wart kontynuowania, ponieważ to wspaniała platforma do wymiany doświadczeń, ale także zacieśniania przyjaźni w środowisku. Podobnego zdania jest Ernest Jagodziński, który stwierdził, że chętnie zaprosi tak szacowne grono na podobną imprezę w Restauracji Cucina.

Aktorzy niezwykłego wieczoru:

  • Sergiusz Hieronimczak – Zagroda Bamberska Restaurant and Hotel***Poznań
  • Ernest Jagodziński – Restauracja Cucina
  • Jakub Kasprzak – Wieniawskiego5 Restauracja
  • Michał Kuter – Restauracja A NÓŻ WIDELEC
  • Tomasz Purol – Blow Up Hall 5050 Hotel
  • Grzegorz Olejarka i Michael Vacek – Mandarin Oriental Hotel Group

28 stycznia godz. 18:00
MENU DEGUSTACYJNE | 12 dań
rezerwacja: info@zagrodabamberska.pl

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy