Piąty finalista Kulinarnego Pucharu Polski 2018

W sobotę, 2 czerwca, odbył się piąty z konkursów nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski – „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”. Organizatorem tego wydarzenia jest szef kuchni w Hotelu Lord w Warszawie – Stefan Birek.

10577_4186

Tegoroczna, 10. jubileuszowa edycja konkursu miała miejsce na podzamczu Hotelu Zamek Pułtusk. W ramach rywalizacji drużyny przygotowywały przystawkę, której składnikiem obowiązkowym był filet z miętusa i jogurt naturalny oraz danie główne, w którym należało wykorzystać przede wszystkim udziec z sarny i borowiki.

Najlepszy w tej konkurencji okazał się zespół Bartosza Ludniewskiego i Tomasza Szymańskiego z Restauracji Smaczna Dieta/Hotel Fado. Nominację jednak została przyznana drużynie w składzie Grzegorz Bucki i Adriana Wójcikowska z Restauracji Amarylis w Krakowie – II miejsce w konkursie (która zdobyła największą liczbę punktów wg klasyfikacji wymaganej przez regulamin KPP). Na III miejscu uplasowali się Tomasz Sowiński i Marcin Kowalski, Restauracja Pasja.

Więcej informacji o Kulinarnym Pucharze Polski, którego patronem medialnym jest WszystkoDlaKucharzy na www.kpp.mtp.pl oraz www.facebook.com/kulinarny

Zgodnie z decyzją Rady Programowej KPP, o nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018 będą mogli ubiegać się uczestnicy następujących konkursów kulinarnych:

  • Kulinarny Rajd Mistrzów 10.11.2017 Maciej Małecki i Marcin Nowak z Brasserie Warszawska.
  • Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet” 18.11.2017 Dawid Konior i Bartosz Puchałka z Restauracji Pastamore
  • Konkurs „L’art De la cuisine Martell” 3.03.2018 Jarosław Owczarczyk i Robert Branicki z restauracji Pink Lobster w Warszawie.
  • Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra 10.03.2018 Piotr Huszcz i Radek Kosiorek z Hotel Restauracja Piano w Lublinie.
  • Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś” 02.06.2018 Grzegorz Bucki i Adriana Wójcikowska z Restauracji Amarylis w Krakowie
  • Wielkopolski Kucharz Roku. Konkurs im. R. Jelewskiego 8.06.2018
  • Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro 14.07.2018
  • Festiwal Kuchni Dworskiej 21.07.2018
  • Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny 11.08.2018

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy