Mistrzowie potwierdzili klasę

Na Zamku Ryn zakończył się XIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej l’Art de la cuisine Martell 2015. Zwycięzcami zostali zdobywcu Kulinarnego Pucharu Polski z 2013 roku Jakub Walczak i Tomasz Zdrenka z enjoy.RESTAURANT w Poznaniu, potwierdzając tym samym swoje wysokie umiejętności.

SONY DSC

Dominik Brodziak- trener i zwycięzcy: Jakub Walczak i Tomasz Zdrenka

Konkurs na Zamkowym Dziedzińcu, jednocześnie niezwykłe stoiska prezentujące i udostępniające do degustacji swoje wyroby: sery, lody, wędliny i wiele, wiele innych… Z każdym rokiem L’Art de la cuisine Martell cieszy się większą popularnością oraz przyciąga uwagę mediów, partnerów biznesowych i oczywiście – widzów. Wybrani wcześniej spośród wszystkich zgłoszeń uczestnicy konkursu gwarantowali zaś najwyższy poziom sztuki kulinarnej.

W tym roku zaszczytne pierwsze miejsce zdobyli Jakub Walczak i Tomasz Zdrenka, Restauracja Enjoy Platinum Palace Residence- Poznań.

Drugie miejsce wywalczyli Filip Stępień i Dawid Ślęczka, Hotel Galaxy Restauracja i trzecie miejsce przypadło Danielowi Olas i Dawidowi Szkudlarek, Hotel Zdrojowy PRO VITA i Folwark Folińscy – Kołobrzeg. Nagroda VIP jury enjoy w Poznaniu, a za czystość na stanowisku Artur Szwacki i Adam Ronka restauracja Cucina również w Poznaniu. Zwycięzców przygotował jak podczas startu w KKP szef kuchni enjoy Domnik Brodziak, notabene zwycięzca pierwszego Kulinarnego Pucharu Polski. Jakub i Tomek zdobyli awans do półfinału Kulinarnego Pucharu Polski 2015 i już na starcie należy ich uznać za jednych z najważniejszych faworytów.

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy