Marcin Borowczyk Wielkopolskim Kucharzem Roku

W piątek, 8 czerwca, odbyła się kolejna edycja konkursu im. Rafała Jelewskiego – Wielkopolski Kucharz Roku. Wydarzenie co roku jest pretekstem do prezentacji walorów kuchni Wielkopolski oraz talentu kucharzy tego regionu. Patronem konkursu był m.in nasz portal Wszystko Dla Kucharzy.

W tym roku o tytuł najlepszego Wielkopolskiego Kucharza Roku walczyło 12 kucharzy. W ramach zadania konkursowego mieli oni przygotować danie główne, bazując na wielkopolskiej wołowinie rostbef lub oko rozbratla (jeden element do wyboru), drożdżach oraz szparagach. Sędziowie najwyższe noty przyznali Marcinowi Borowczykowi z Blow Up Hall Poznań, który zajął I miejsce i otrzymał nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski. Na kolejnych miejscach uplasowali się Kajetan Świokła z Hotelu DeSilva Premium Poznań (II miejsce) i Marcin Owsianny z Hotelu Park Poznań (III miejsce).

Warto przypomnieć, że Marcin Borowczyk, jako Wielkopolski Kucharz Roku ma możliwość odbycia stażu u jednego z Jurorów konkursu, a przede wszystkim zdobył bilet do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018, który odbędzie się w dniach 2-3 października bieżącego roku podczas targów Polagra Gastro w Poznaniu.

W tym roku konkurs odbywał się w Hotelu PURO, a jego gospodarzem był Jakub Ignyś, szef restauracji Nifty No.20, Wielkopolski Kucharz Roku 2015.

Zgodnie z decyzją Rady Programowej KPP, o nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018 będą mogli ubiegać się uczestnicy następujących konkursów kulinarnych:

  • Kulinarny Rajd Mistrzów 10.11.2017 Maciej Małecki i Marcin Nowak z Brasserie Warszawska.
  • Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet” 18.11.2017 Dawid Konior i Bartosz Puchałka z Restauracji Pastamore
  • Konkurs „L’art De la cuisine Martell” 3.03.2018 Jarosław Owczarczyk i Robert Branicki z restauracji Pink Lobster w Warszawie.
  • Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra 10.03.2018 Piotr Huszcz i Radek Kosiorek z Hotel Restauracja Piano w Lublinie.
  • Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś” 02.06.2018 Grzegorz Bucki i Adriana Wójcikowska z Restauracji Amarylis w Krakowie
  • Wielkopolski Kucharz Roku. Konkurs im. R. Jelewskiego 8.06.2018 Marcin Borowczyk z Blow Up Hall Poznań
  • Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro 14.07.2018
  • Festiwal Kuchni Dworskiej 21.07.2018
  • Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny 11.08.2018

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy