Znamy już dwóch półfinalistów KPP 2018

Ruszyła karuzela kolejnych konkursów eliminatorów do Kulinarnego Pucharu Polski 2018. Odbyły się już dwie imprezy, które wyłoniły pierwszych finalistów

W piątek, 10 listopada, przeprowadzono pierwszy z konkursów nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski 2018 –  Kulinarny Rajd Mistrzów. Patronem medialnym tego wydarzenia było WszystkoDlaKucharzy.

Kulinarny Rajd Mistrzów_zwycięzcy

Uczestnicy zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Pierwsza z nich, sprawnościowa, polegała na przygotowaniu sosu drobiowego na białym winie ze śmietanką w formie glace z użyciem szalotki, masła, śmietany, fondu drobiowego marki Chef, wina białego typu chardonnay oraz soli i świeżo zmielonego pieprzu. Druga konkurencja była pojedynkiem na smaki. Zawodnicy musieli się wykazać pomysłem na połączenie, w ramach przystawki, fileta z sandacza, boczku wędzonego, szczypiorku i dowolnego produktu marki Chef, a także przygotować danie główne, w którym składnikami obowiązkowymi były filet ze strusia, langustynki, brandy i również dowolny produkt CHEF.

W ocenie Jury najlepszymi okazali się Maciej Małecki i Marcin Nowak z Brasserie Warszawska. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Przemysław Gościniak i Bartłomiej Kornacki z Restauracji Warszawska w Sosnowcu – II miejsce oraz Sebastian Kornacki i Paweł Jagiełło reprezentujący Airport Hotel Okęcie – III miejsce.

Dawid Konior i Barotsz Puchałka ponownie znajdą się w finale Kulinarnego Pucharu Polski. Nominację otrzymali wygrywając Ogólnopolski Festiwal Borów Dolnośląskich „Ale pasztet!”. Konkurs odbył się w sobotę, 18 listopada, na Zamku w Kliczkowie. To była już 7. edycja Festiwalu, którego celem jest promocja Dolnego Śląska i potencjału kulinarnego tego regionu.

Ale pasztet 2017_zwycięzcy

Zawodnicy zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Pierwsza z nich polegała na przygotowaniu pasztetu z karpia w autorskiej odsłonie. W drugiej konkurencji składnikami obowiązkowymi były: filet z sandacza, polskie grzyby leśne, naturalny miód pszczeli, owocowe runo leśne (np. jagody, maliny, jeżyny) i ziemniak polski. To one stały się podstawą dania głównego. Uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Borów Dolnośląskich oceniali: Zbigniew Łęgowski, Grzegorz Kazubski, Wojciech Balicki, Mirosław Reszczyk, Wojciech Harapkiewicz, Maciek Kołodziejczyk i Bartłomiej Heba.​

W ocenie Jury najlepszymi okazali się Dawid Konior i Bartosz Puchałka z Restauracji Pastamore  i to oni otrzymali nominację do Kulinarnego Pucharu Polski 2018. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Dariusz Przepiórka i Krzysztof Panwic z Pałacu Tłokinia – II miejsce oraz Przemysław Gościniak i Bartłomiej Kornacki z Restauracji Pasja i Smak – III miejsce

Zgodnie z decyzją Rady Programowej KPP, o nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018 będą mogli ubiegać się uczestnicy następujących konkursów kulinarnych:

  • Kulinarny Rajd Mistrzów 10.11.2017 Maciej Małecki i Marcin Nowak z Brasserie Warszawska.
  • Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet” 18.11.2017 Dawid Konior i Bartosz Puchałka z Restauracji Pastamore
  • Konkurs „L’art De la cuisine Martell” 3.03.2018
  • Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra 10.03.2018
  • Wielkopolski Kucharz Roku. Konkurs im. R. Jelewskiego 8.06.2018
  • Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro 14.07.2018
  • Festiwal Kuchni Dworskiej 21.07.2018
  • Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny 11.08.2018
  • Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”
  • Gęsina nie tylko na św. Marcina.

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy