Kolejna nominacja do KPP 2017 przyznana

W sobotę, 4 marca, odbył się kolejny konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski (patronat medialny WszystkoDlaKucharzy) – Konkurs Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej L’Art de la cuisine Martell 2017. Kulinarna rywalizacja, jak co roku, odbywała się w przepięknej scenerii zamku w Rynie. Uczestnicy turnieju mieli za zadanie przygotować danie główne, którego bazowym i zarazem obowiązkowym składnikiem była ryba Kulbin.

martel_zwyciecy

Konkursowe zmagania oceniało doborowe Jury. W gronie tym znaleźli się między innymi Ernest Jagodziński, Jarosław Uściński, Kurt Scheller, Tomasz Jakubiak, Patryk Dziamski, Tomasz Purol – zwycięzca KPP 2007, Adam Chrząstowski, Dawid Szkudlarek, Paweł Kałuski i Tomasz Deker. Pracom Jury przewodniczył natomiast Paweł Oszczyk, uznawany za jednego z najbardziej nowatorskich szefów kuchni w Polsce (w 2010 roku został odznaczony laurem Prix du Chef de l’Avenir (Kucharz Przyszłości), a rok później w 2011 otrzymał HERMESA Poradnika Restauratora w kategorii Restauracja Hotelowa; gotował m.in. dla królowej brytyjskiej‚ królowej i króla Szwecji‚ prezydentów RP‚ pisarza Paolo Coelho, Nigela Kennedy’ego, wielu innych prominentnych osób).

Zwycięzcami konkursu zostali Bartosz Peter i Rafał Kudlinski z hotelu Copernicus w Toruniu. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jarosław Owczarczyk i Łukasz Andruszkiewicz ze Strefa Restauracja & Bar w Warszawie (II miejsce) oraz Dominik Drąg i Rafał Stegnicki z Natura Mazur Hotel & Spa Warchały w Jedwabnie.

Serdecznie gratulejmy!

Primerba Cup 2016, 26.09.2016 – Łukasz Daszyński i Klaudia Jankowska.
Kulinarny Rajd Mistrzów, 18.11.2016 – Paweł Kubera i Kajetan Świokła z Restauracji Figa w Plewiskach
Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet”, 19.11.2016 – Dawid Konior i Bartosz Puchałka z Restauracji Miodowa 8 w Wadowicach
Konkurs dla Młodych Adeptów Sztuki Kulinarnej „L’art De la ciusine Martell”, 3-5.03.2017 – Bartosz Peter i Rafał Kudlinski z hotelu Copernicus w Toruniu.
XIV Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne, 21.04.2017
Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”, 2-3.06.2017
Wielkopolski Kucharz Roku – konkurs im. Rafała Jelewskiego, 9.06.2017
Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej, 15.06.2017
Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro, 8.07.2017
Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny, 12.08.2017

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy