Dominik Karpik w finale Kulinarnego Pucharu Polski 2017

W sobotę, 24 czerwca, w malowniczym Szczawnie Zdroju odbył się Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej – III edycja Dań Dworskiej Kuchni Myśliwskiej. W konkursie udział wzięło 8 drużyn kucharskich.

IMG_20170624_205342

Każda z ekip miała za zadanie przygotować danie główne, w którym obowiązkowymi składnikami były mięso z jelenia i topinambur oraz przystawkę z wykorzystaniem przepiórki i rokitnika.

Dania oceniało Jury w składzie: Waldemar Hołówka – Przewodniczący Jury , Wojciech Harapkiewicz – Koordynator konkursu oraz Tomasz Jakubiak , Piotr Szczygielski – Szczypior , Łukasz Konik, Grzegorz Parczewski , Jacek Jakubczak, Artur Musztyfaga , Mariusz Pieterwas, Adam Dmyterko i Tomasz Czarnecki.

Najlepsze, zdaniem Jury, dania przygotowali Dominik Karpik, który wystąpił w duecie z Magdą Stolc. Zespół reprezentował Restaurację Mercato Hilton w Gdańsku. Zwycięzca oprócz cennych nagród otrzymał również nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2017. Na pozostałych miejscach uplasowali się: Rafał Grzegorzek i Paweł Kamiński z Hotelu Spa Dr Irena Eris w Polanicy Zdrój – II miejsce i Waldemar Trzciołek i Artur Antkowiak z Hotelu Ostoja Chobienice – III miejsce.

Patronem medialnym Kulinarnego Pucharu Polski 2017 jest nasz portal WszystkoDlaKucharzy.

Finaliści KPP 2017:

Primerba Cup 2016, 26.09.2016 – Łukasz Daszyński i Klaudia Jankowska Poznań
Kulinarny Rajd Mistrzów, 18.11.2016 – Paweł Kubera i Kajetan Świokła z Restauracji Figa w Plewiskach
Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet”, 19.11.2016 – Dawid Konior i Bartosz Puchałka z Restauracji Miodowa 8 w Wadowicach
Konkurs dla Młodych Adeptów Sztuki Kulinarnej „L’art De la ciusine Martell”, 3-5.03.2017 – Bartosz Peter i Rafał Kudlinski z hotelu Copernicus w Toruniu.
XIV Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne, 21.04.2017 - Paweł Spodzieja, HP Park Poznań
Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”, 2-3.06.2017 –  Piotr Huszcz i Łukasz Boreczek z Hotelu Restauracji Piano w Lublinie.
Wielkopolski Kucharz Roku – konkurs im. Rafała Jelewskiego, 9.06.2017 – Maciej Kobylański z hotelu Dwór Stary Chotów
Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej, 15.06.2017 – Dominik Karpik, Magdalena Stolc. Restauracja Mercato Hilton w Gdańsku.
Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro, 8.07.2017
Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny, 12.08.2017

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy