Arte Culinaria Italiana – znamy zwyciezców

Iwona Tomasiak i Teresa Salamon z Lemon Resort SPA **** Gródek nad Dunajcem zdobyły pierwsze miejsce w Arte Culinaria Italiana. Konkurs ten odbył się 10 marca w Hotelu Blue Diamond Active SPA **** w Trzebownisku k. Rzeszowa. Wszystko dla Kucharzy było patronem medialnym tego wydarzenia.

I_miejsce

W konkursie wzięło 12 profesjonalnych ekip z całej Polski. Zadaniem było przygotowanie dwóch potraw: pierwszej na bazie makaronu Barilla i drugiej – mięsnej. Popisowe dania oceniało jury złożone z największych autorytetów kulinarnych, takich jak Andrzej Polan, Kurt Sheller, Teofilos Vafidis, Wiesław Bober pod przewodnictwem prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Krzysztofa Szulborskiego.

Jurorzy nie mieli łatwego zadania, wszyscy uczestnicy bowiem prezentowali niezwykle wysoki poziom. Zwycięska drużyna została jednak wybrana jednogłośnie. Konkurs Arte Culinaria Italiana 2018 wygrała reprezentacja hotelu Lemon Spa z Gródka nad Dunajcem – Iwona Tomasiak i Teresa Salamon. Jedyne panie biorące udział konkursie zachwyciły jury swoim spaghetti z langustynkami i rostbefem z pieczonym fenkułem. Drugie miejsce zajęli Przemysław Bednarz i Łukasz Fabiszewski z hotelu Bonifacio z Sochocina, na trzecim zaś uplasował się Jakub Hołota i Rafał Kuźniar z restauracji KUKNUK w Rzeszowie.

ekipainna_2

Jury, w tym roku po raz pierwszy, przyznało specjalne wyróżnienie „Master of Pasta”, dla kapitana zespołu, który stworzył najciekawsze danie z wykorzystaniem makaronu Barilla.
Mistrzem włoskiej pasty został Paweł Gałecki z restauracji Piano w Lublinie. Jego spaghetti aglio olio z aromatyzowaną bułką tartą odzwierciedla kwintesencję kuchni włoskiej – proste składniki skomponowane z odrobiną fantazji. Master of Pasta weźmie udział w eliminacjach do Pasta World Championship – prestiżowego międzynarodowego konkursu kulinarnego, organizowanego przez Academię Barilla w Mediolanie.

W ramach Arte Culinaria Italiana odbył się także konkurs gwiazd, które także miały okazję sprawdzić się w roli kucharzy. Mieliśmy okazję podziwiać kulinarne popisy dziennikarza i prezentera Zygmunta Chajzera, aktora Tomasz Kozłowicza, wokalisty Pawła Stasiaka czy mistrza świata z 2014 roku w siatkówce – Krzysztofa Ignaczaka. Wśród gwiazd triumfował team Tomasza Kozłowicza. Drugie miejsce zajęła drużyna Zygmunta Chajzera, trzecie zaś zajął Paweł Stasiak i jego siostra Daria.

jury_inne_fajne

Organizatorem konkursu był: Giancarlo Russo, a współorganizatorem – Sławomir Barczak, Dyrektor hotelu Blue Diamond Active SPA **** w Trzebownisku. Wielkie włoskie wydarzenie kulinarne odbyło się pod patronatem Ambasady Włoskiej w Warszawie, wójta gminy Trzebownisko, Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Greckiego Stowarzyszenia Kucharzy Poland Branch Office, Stowarzyszenia Włoskich Restauracji i Producentów na Świecie „Ciao Italia2.0” oraz z udziałem partnera konkursu Bellavita Expo The Excellence of Italy Warsaw 2018.

Do konkursu dla profesjonalistów zgłosiły się 22 ekipy, spośród których jury selekcyjne wyłoniło 12 najlepszych ekip:

 • RESTAURACJA KUKNUK **** RZESZÓW
  Jakub Hołota i Rafał Kuźniar
 • RESTAURACJA ENOTEKA PERGAMIN **** KRAKÓW
  Mateusz Guzik i Rafał Tobiasz
 • HOTEL BONIFACIO**** SOCHOCIN
  Przemysław Bednarz i Łukasz Fabiszewski
 • HOTEL CENTRUM *** SOSNOWIEC
  Bartłomiej Kornacki i Przemysław Gościniak
 • RESTAURACJA PONIDZIE HOTEL SŁONECZNY ZDRÓJ **** BUSKO ZDRÓJ
  Hubert Misterkiewicz i Łukasz Wolny
 • LEMON RESORT SPA **** GRÓDEK NAD DUNAJCEM
  Iwona Tomasiak i Teresa Salamon
 • RESTAURACJA SAFRAN HOTEL RADO **** WOLA CHORZELOWSKA
  Kamil Tłuczek i Krzysztof Chłopek
 • HOTEL RESTAURACJA WAWRZYNIAK**** KROTOSZYN
  Tomasz Ptak i Arkadiusz Marcisz
 • HERON LIFE HOTEL***** GRÓDEK NAD DUNAJCEM
  Dominik Łukasik i Michał Ciszek
 • HOTEL CZARNY POTOK RESORT SPA &CONFERENCE **** KRYNICA ZDRÓJ
  Wojciech Kotula i Piotr Orzech
 • HOTEL RESTAURACJA PIANO *** LUBLIN
  Paweł Gałecki i Dariusz Cygan
 • HOTEL KOSSAK **** KRAKÓW
  Jan Cup i Michał Chlebek
 • EKIPA REZERWOWA
  RESTAURACJA ZIELONA GÓRKA PABIANICE
  Jędrzej Lewandowski i Dawid Pluta

JURY PROFESJONALNE DEGUSTACYJNE:
Krzysztof Szulborski- przewodniczący jury
Kurt Scheller
Teofilos Vafidis
Andrzej Polan
Wiesław Bober

JURY PROFESJONALNE TECHNICZNE:
Tomasz Purol
Patryk Kotarba
Dawid Łagowski
Zbigniew Kopycki

SUPERVISOR
Dariusz Zahorański

JURY VIP DEGUSTACYJNE:
Zbigniew Kloc, Właściciel hotelu Blue Diamond Hotel Active Spa****
Sławomir Barczak, dyrektor hotelu Blue Diamond Hotel Active Spa****
Lesław Kuźniar, wójt gminy Trzebownisko
Wojciech Chojnicki, prezes zarządu marki Winterhalter
Karolina Dmochowska, expert ds. marki Barilla
Małgorzata Piotrowska, dyrektor marketingu marki Gastro Magic Servis
Krzysztof Remiszewski, dyrektor ds. food service marki Sokołów

JURY PROFESJONALNE TECHNICZNE:
Andrzej Ławniczak
Michał Markowicz
Dariusz Ratuszniak

SUPERVISOR
Jacek Kempa.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od sponsorów: Prymat, Winterhalter, Żywiec Zdrój, Kapitan Pirat.

Dziękujemy wszystkim za udział i ogromną pomoc w zorganizowaniu XII Konkursu Włoskiej Sztuki Kulinarnej „Arte Culinaria Italiana” Giancarlo Russo i Patryk Kotarba

loga_ACI_2017

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy