Grzegorz Adamarek ponownie w finale KPP

Grzegorz Adamarek ponownie znalazł się w finale Kulinarnego Puchar Polski, który odbywać się będzie pod patronatem WszystkoDlaKucharzy. Nominację otrzymał wygrywając konkurs kulinarny „Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro”.

galicja

Konkurs odbył się w ramach 19. edycji Jarmarku Galicyjskiego – Smaki Roztocza. Rywalizowało w nim 9 dwuosobowych drużyn, które miały za zadanie przygotować danie główne i deser. Produkty, które były obowiązkowe w obu konkurencjach – polędwica z sarny, polskie grzyby kurki (danie główne) czy miód wielokwiatowy i polska borówka leśna to przede wszystkim – miały na celu pokazać, że to co dobre pochodzi z natury,  a sam konkurs promował walory produktów naturalnych pod nazwą „Dary lasów”.

Wyniki zmagań kucharzy oceniało dziewięciu członków jury.  Największa ilość punktów i nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018 zdobyła drużyna i z Hotelu Blue Diamond Trzebowisko w składzie Grzegorz Adamarek i Dariusz Osika. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jan Cup i Karolina Płatek z Restauracji Percheron w Krakowie – II miejsce oraz Monika Ślęzak i Aneta Stelmach z Tawerna Marina w Tarnobrzegu – III miejsce.

Konkurs Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro nie był jedyną atrakcją tego weekendu w Narolu. W ramach Jarmarku odbyły się także: III edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich „Spod Galicyjskiej Strzechy”,  Konkurs dla Kół Łowieckich „Smaki Roztocza” oraz Konkursu dla Przetwórców Dóbr Leśnych pn. „Polskie Smaki Kniei”. Nie zabrakło również kiermaszu rękodzielników, warsztatów ginących zawodów oraz stoisk, na których można było kupić tradycyjne produkty.

Zgodnie z decyzją Rady Programowej KPP, o nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018 będą mogli ubiegać się uczestnicy następujących konkursów kulinarnych:

  • Kulinarny Rajd Mistrzów 10.11.2017 Maciej Małecki i Marcin Nowak z Brasserie Warszawska.
  • Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet” 18.11.2017 Dawid Konior i Bartosz Puchałka z Restauracji Pastamore
  • Konkurs „L’art De la cuisine Martell” 3.03.2018 Jarosław Owczarczyk i Robert Branicki z restauracji Pink Lobster w Warszawie.
  • Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra 10.03.2018 Piotr Huszcz i Radek Kosiorek z Hotel Restauracja Piano w Lublinie.
  • Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś” 02.06.2018 Grzegorz Bucki i Adriana Wójcikowska z Restauracji Amarylis w Krakowie
  • Wielkopolski Kucharz Roku. Konkurs im. R. Jelewskiego 8.06.2018 Marcin Borowczyk z Blow Up Hall Poznań
  • Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro 14.07.2018 Grzegorz Adamarek i Dariusz Osika z Hotelu Blue Diamond Trzebowisko 
  • Festiwal Kuchni Dworskiej 21.07.2018
  • Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny 11.08.2018

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy