Żniwa na Zamku w Gniewie

W średniowiecznym Zamku w Gniewie, odbyła się XIV edycja Dorszowych Żniw, czyli Mistrzostw Polski w Potrawach z Ryb Morskich. W tym roku zadaniem uczestników było przygotowanie dania głównego z wykorzystaniem: dorsza bałtyckiego, dowolnego fondu marki Chef od Nestlé Professional, śmietanki 36% Polmlek, Oleju z Esencją Masła Kruszwica oraz deseru z wykorzystaniem YUZU od Morning food for tomorrow. Patronem medialnym tego wydarzenia było Wszytsko dla Kuchrzy.

www.foodinframe.com.pl

Ekipy kucharskie już od godz. 10:00 zmagały się z tematyką konkursu, przygotowując dania na podstawie autorskich receptur, opracowanych specjalnie na tę okazję. Przez cały dzień na dziedzińcu zamkowym, przy wspaniałych kuchennych aromatach, rozbrzmiewała muzyka i gwar przybyłych gości. Wszyscy którzy w tym dniu odwiedzili Zamek w Gniewie, mogli skosztować specjałów przygotowanych przez firmy partnerskie wydarzenia.

W przerwie pomiędzy pierwszą a drugą turą mistrzostw, odbył się tradycyjny przemarsz kucharzy, będący symbolicznym i zarazem oficjalnym otwarciem Dorszowych Żniw.

Wieczorem, wszyscy goście zostali zaproszeni na znakomitą kolację, przygotowaną przez Szefa kuchni Mariusza Gachewicza oraz załogę Restauracji Kolumnowej.

W tym roku Panteon Kulinarny, za specjalne zasługi na rzecz polskiej gastronomii, został przyznany Januszowi Profusowi. Gratulujemy!

www.foodinframe.com.pl

Uczestnicy mistrzostw w napięciu oczekiwali wyników. Po wyczytaniu przez prowadzącego wszystkich jurorów (Giancarlo Russo, Jerzy Pasikowski, Stefan Birek, Adam Dmyterko, Rafał Godziemski, Krzysztof Gradzewicz, Monika Ignaciuk, Jacek Kempa, Ireneusz Koniuszek, Michał Kuter, Przemysław Langowski, Dawid Łagowski, Andrzej Ławniczak, Paweł Mieszała, Janusz Profus, Dariusz Ratuszniak, Marek Widomski, Adam Woźniak, Jacek Zięba, Kurt Scheller, Robert Skubisz, Aleksandra Sowa, Dariusz Ratuszniak), uroczyście ogłoszono:
III miejsce – Dorota Gozik i Robert Pakuła (Restauracja Monidło/Poznań)
II miejsce – Przemysław Gościniak i Łukasz Gościniak (Restauracja Pasja i Smak/Chorzów)

www.foodinframe.com.plI miejsce – Radosław Gierałtowski i Mateusz Janusz (Restauracja Szafarnia 10/Gdańsk)

Wszyscy laureaci otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez firmy sponsorskie: Ambasador 92, Nestlé Professional, Żywiec Zdrój, Debic, Farm Fritrs, Dajar HoReCa, Robot Coupe, ZT Kruszwica, Fusion Gusto oraz Kotányi. Jurorzy oraz uczestnicy Dorszowych Żniw zostali obdarowani wspaniałymi talerzami okolicznościowymi, których fundatorem była firma Dajar HoReCa, oraz upominki od Farm Frites, Debic, Kotányi i Fusion Gusto. Dodatkowymi nagrodami były: czek od firmy Ambasador 92, o wartości 1.000 zł, za najlepszy deser, przyznany Przemysławowi Gościniakowi i Łukaszowi Gościniakowi (Restauracja Pasja i Smak/Chorzów), zestawy porcelany od firmy Dajar HoReCa, za najlepszą kompozycję, które otrzymali Łukasz Wolny i Dominik Błażewicz (Restauracja Ponidzie W Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellness**** / Busko-Zdrój)

Podczas gali zostały także wręczone nagrody laureatom 4. Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Kulinarnej, organizowanym przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich (oficjalna relacja na: http://www.kucharze.pl/wankowicz-i-polkowska-zapamietajcie-te-nazwiska/).

Puchary otrzymali:
Bogdan Wańkowicz – I miejsce w kategorii produktowej / Olej z pierwszego tłoczenia
Karolina Polkowska – I miejsce w kategorii offowej / Smak umami

Wieczór nie obył się bez tradycyjnej loterii fantowej, w której do wygrania były gifty ufundowane przez partnerów Dorszowych Żniw: FH Lena, Dajar HoReCa, Fusion Gusto, Farm Frites, ZT Kruszwica, Debic oraz Kotányi.

Wieczór umilili skrzypaczka Betty Violli, Arkadiusz Szulc z zespołem, oraz rewelacyjny DJ. Zabawa trwała do białego rana!

Organizatorem wydarzenia był Krzysztof Szulborski i Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, przy współpracy z Mariuszem Gachewiczem i Hotelem Zamek Gniew. Ogromne podziękowania należą się wszystkim współpracownikom, sponsorom, jurorom, uczestnikom, pracownikom Zamku Gniew i uczniom Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu pod opieką Pani Katarzyny Hryciuk.

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy