Angielskie grillowanie dla polskiej szkoły

Większość imprez organizowanych przez nas, ma oprócz zabawy też pomoc wybranym osobom lub miejscom mówi – Adam Żołądek z Homemade Dinners restauracji w Chatham w Anglii (94 Charter Street). Ta impreza ma na celu zebranie funduszy na zakup jakiegokolwiek sprzętu do kuchni dla Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu o której pisze Sergiusz Hieronimczak nasz felietonista i twarz Grill Party, które odbędzie się 16 kwietnia. Wszystko Dla Kucharzy jest patronem medialnym tego wydarzenia.

sergiusz-hieronimczak-gotuje-w-programie-top-chef-320589-GALLERY_BIGSergiusz Hieronimaczak, który po raz drugi bierze udział w Grill Party zaprasza pisząc o tym przedsięwzięciu poniżej.

Aby zostać kosmonautą trzeba przejść długi i męczący trening, aby zostać Profesorem trzeba wielu publikacji, badań i autorytetu. Aby cokolwiek w życiu osiągnąć trzeba się czegoś nauczyć i trochę potrudzić. W każdym przypadku potrzebna jest wola walki i opieka innych ludzi.

Polska zmienia się bardzo szybko, światowe nowinki trafiają do nas już nie po kilku miesiącach, ale w kilka minut. Są setki młodych ludzi garnących się do różnych zawodów, a szkolnictwo zawodowe przeżywa boom.

Tutaj zaczynają się schody. Trzeba nauczycieli z doświadczeniem i sprzętu dydaktycznego, aby można było coś wyszlifować, ugotować, czy rozkręcić. Pieniędzy nie ma, bo samorządy maja ważniejsze sprawy niż wyposażanie szkół, ale nie można zostać Kucharzem jak się nie ugotuje i popróbuje!

Udział w Top Chefie uzmysłowił mi jak wielkie zainteresowanie wśród młodzieży budzi zawód kucharza. Dlatego chciałbym trochę wspomóc znaną mi i bliską szkołę gastronomiczną w Kaliszu, skąd pochodzę. Klasa warsztatów pozostaje gdzieś w epoce kamienia łupanego, co jak wiecie nie sprzyja motywowaniu młodych ludzi.

Dzięki Uprzejmości mojego przyjaciela Adama Żołądka i moim wciąż żywym kontaktom w UK, gdzie spędziłem wiele lat mając przywilej uczyć się od najlepszych, chciałbym pomóc dofinansować salę warsztatową Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu.

Liczę na to, że podzielenie się naszymi dochodami w tym szczytnym celu to również przejaw patriotyzmu, który może ochronić młodych ludzi przed tym, co my musieliśmy uczynić dla naszych rodzin emigrując za chlebem.

Wszystko Dla Kucharzy zaprasza i zachęca do szczodrości. Wszystkie informacje poniżej na plakacie.

12928409_1527332447572970_4998053575006708732_n

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy