Miłosz KOWALSKI

milosz kowalski

Współautor książki pt. Anglia – kucharska rzeczywistość. Część I oraz Executive Sous Chef w restauracji hotelu Radisson Blu w Krakowie.

Absolwent Szkoły Gastronomicznej im. Odona Bujwida w Krakowie. Przykład spełnienia misji WDK w Polsce.  Za swój największy sukces uważa zdobycie brązowego medalu w Salon Culinaire w Birmingham.  Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii miał okazję pracować w Mallory Court Hotel w Leamington Spa oraz w  centrum konferencyjnym Ashorne Hill. Obecnie wykorzystuje zdobyte na Wyspach doświadczenie w pracy dla Radisson Blu w Krakowie na stanowisku Executive Sous Chef. Czynnie zaangażowany w projekt Biblioteka WDK.

Kucharz na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk 2013″.

Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii pracował w Mallory Court Hotel w Leamington Spa – hotelu należącym do grupy Relais & Chateaux, mogącym poszczycić się 1 gwiazdką Michelin oraz 3 AA Rosettes. 
Rok temu Konkurs Trendy Chef odbył się po raz pierwszy, być może rozmowa z ówczesnym jurorem pomoże uczestnikom, a gości i sponsorów utwierdzi w przekonaniu, że ta impreza może być z roku na rok tylko coraz lepsza. Trendy Chef jest miejscem pełnym sportowej, kucharskiej rywalizacji, fajnej atmosfery i pasji do gotowania – tak o bydgoskim Konkursie mówi jego juror degustacyjny z roku 2012 – Miłosz Kowalski, współautor książki pt. Anglia – kucharska rzeczywistość. Część I oraz Executive Sous Chef w restauracji hotelu Radisson Blu w Krakowie.

trendy ched wywiad 7

Miłosz Kowalski – Juror degustacyjny zeszłorocznego I Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef 2012

 

Jak z perspektywy Jurora wyglądał I Międzynarodowy Konkurs Kulinarny Trendy Chef 2012?

Jako Juror Konkursu przekonałem się, że Trendy Chef jest naprawdę świetną inicjatywą. Mimo, iż konkursów kulinarnych odbywa się w Polsce kilka, brakowało jak dotąd miejsca, które zbierze dużo talentów kulinarnych, kucharzy młodszych, którzy dopiero uczą się warsztatu i tych już trochę starszych, którzy mają na swym koncie jakieś osiągnięcia. Międzynarodowy Konkurs Kulinarny Trendy Chef jest miejscem pełnym sportowej, kucharskiej rywalizacji, fajnej atmosfery i pasji do gotowania. Jestem zaszczycony, że mogłem być częścią tego wydarzenia.

trendy ched wywiad 3

Jury degustacyjne I Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef 2012. Od lewej: Grzegorz Olejarka, Miłosz Kowalski, Loic Malfait oraz Mustapha Quraishi

 

Na co zwracał Pan największą uwagę jako Juror I Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef 2012?

Każdy miał okazję nauczyć się czegoś od innych, ale też sprawdzić, zweryfikować swoje umiejętności.

Chyba byłem surowym Jurorem. Starałem się zwracać uwagę na wiele czynników: od temperatury podawanych dań przez zastawę i sposób podania, po techniki użyte podczas przygotowywania dania, jednak najbardziej na to, co każdy z uczestników chciał przekazać swoim daniem, jak potraktował zadany temat.

trendy ched wywiad 6

Zwycięzcy I Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef 2012: Richard Murray, szef kuchni restauracji Compass Group z Dublina i jego zastępca – Jarosław Fojcik

 

Uważa Pan, że poziom zaprezentowany podczas I Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef 2012 był naprawdę wysoki?

Mówią, że rzeczy, które robi sie po raz pierwszy wychodzą średnio, ale nie tym razem.

Poziom moim zdaniem był bardzo wysoki. Co ciekawe – uczestnicy byli w różnym wieku. Każdy miał okazję nauczyć się czegoś od innych, ale też sprawdzić, zweryfikować swoje umiejętności. To bardzo rozwija i poszerza horyzonty.

trendy ched wywiad 5

Występ Roberta Rozmusa – jedna z atrakcji towarzyszących I Międzynarodowemu Konkursowi Kulinarnemu Trendy Chef

 

Czy formuła Konkursu jest właściwa?

Formuła I Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef 2012 była jak najbardziej właściwa. Mówią, że rzeczy, które robi sie po raz pierwszy wychodzą średnio, ale nie tym razem. Muszę powiedzieć, że podczas Konkursu było czuć włożoną pracę i serce. Zaangażowanie ze strony organizatorów i uczestników było ogromne.

Bardzo dziękuję za poświęcony czas.

Wśród tegorocznych jurorów znajdą się mistrzowie polskiej oraz światowej gastronomii: Massimo Bottura, Loïc Malfait, Michael Wignall, Mark Poynton, Grzegorz Parczewski, Grzegorz Olejarka oraz Andrzej Truchlewski. Zachęcamy do śledzenia aktualności związanych z Konkursem na naszym portalu oraz oficjalnej stronie Trendy Chef.

trendy spon 1a

 

Brak komentarzy.

Czekamy na Twój komentarz

Musisz być zalogowany ,aby zostawić komentarz.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy