Arkadiusz ŚLUSARENKO

slusarenko

Szef kuchni w Hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie, członek Zarządu Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Absolwent Technikum Gastronomiczno-Spożywczego w Olsztynie. Gotował w Radisson Blu Hotel Szczecin oraz w Radisson Blu Hotel Kraków, obecnie jest szefem kuchni w Hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie, a także członkiem Zarządu Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

W roku 2000 gotował dla Joe Cockera z okazji koncertu artysty w Polsce, zaś w roku 2005 – dla głów państw podczas 60. rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu.

Za swe największe zawodowe osiągnięcia uważa współpracę z wieloma świetnymi szefami kuchni z różnych państw, pracę w pięciogwiazdkowych i czterogwiazdkowych hotelach oraz objęcie stanowiska szefa kuchni.

Jego popisowym daniem są Smażone filety dorsza w spaghetti ziemniaczanym podane na zielonych szparagach z owocem granatu i sosem balsamicznym z likierem Cointreau, ulubionym składnikiem – szparagi, zaś ulubioną techniką – smażenie i grillowane.

Pokochał gastronomię i – jak sam przyznaje – nie potrafi już bez niej żyć.

Piotr Pabisiak
Umiejętność określa to, co jesteś w stanie zrobić. Motywacja determinuje to, co robisz. Podejście determinuje, jak dobrze to robisz.

Brak komentarzy.

Czekamy na Twój komentarz

Musisz być zalogowany ,aby zostawić komentarz.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy