Aleksandra SOWA

TRendy Chef Organizatorzy a sowa

Cukiernik. Współorganizator Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef w Hotelu Słoneczny Młyn**** w Bydgoszczy.

 

 

Pasjonatka dobrej kuchni. Współwłaściciel bydgoskiej Cukierni Sowa. Od wielu lat bywalczyni wielu imprez kulinarnych i cukierniczych w całej Europie (m.in. Lyon, Paryż, Londyn). Manager restauracji Sowa w Bydgoszczy. Kobieta poszukująca smaków idealnych, które będą inspiracją wartych kulinarnych podróży.
Jeden z organizatorów I Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef 2012 oraz II Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef 2013 w Hotelu Słoneczny Młyn**** w Bydgoszczy.
Dzisiejszy wywiad WDK ma szczególne znaczenie. Postanowiłem porozmawiać z Aleksandrą Sową, drugą połową projektu Trendy Chef Team, żeńską reprezentantką kulinarnej pasji zawodowej.

sowa 1a

Artur CICHOWSKI: Witam Cię na portalu WDK i dziękuję za Twój czas, o który dzisiaj wszystkim tak trudno.

Aleksandra SOWA: Witam, miło mi, że mogę gościć na łamach portalu WDK.

A.C. Jako kobieta, reprezentujesz zdecydowaną mniejszość w zawodzie, w którym dominują mężczyźni. Wiem, że jesteś cukiernikiem,  jak się w tym czujesz? Możesz nam opowiedzieć w skrócie co skłoniło Cię do założenia bluzy kucharskiej?

A.S. Od kilku lat pomagam rodzicom w prowadzeniu małej restauracji w Bydgoszczy. Kuchnia jest miejscem, gdzie można codziennie eksperymentować, a ja to bardzo lubię. Uważam, że jest wiele zdolnych kobiet w bluzach kucharskich, które coraz częściej ujawniają swoje zdolności.

A.C. Gdzie teraz pracujesz i czy udało Ci się już w swojej karierze osiągnąć coś, co sprawia Ci nadal wielką dumę i satysfakcję?

A.S. Obecnie „opiekuję” się naszą restauracją, choć większość czasu spędzam w cukierni. Moją największą miłością jest czekolada, nie tylko jako smakołyk, ale również jako materiał do tworzenia rzeczy, które cieszą oko. Z osiągnięć, które wspominam najlepiej, to pobicie rekordu Guinnessa na największy tort ślubny. Tort pojawił się w jednym z domów handlowych w Warszawie i miał ponad 20 pięter.

A.C. Jaka dziedzina cukiernictwa najbardziej jest bliska Twojemu sercu i pasji? Czym lubisz „bawić” się najbardziej?

A.S. Tak, jak wspomniałam w poprzednim pytaniu – jest to czekolada. Jest to materiał, z którego można stworzyć pyszne praliny, torty, ciasta, jak również rzeźby i rozmaite dekoracje.

A.C. Jak to się stało, że razem z Rafałem Godziemskim postanowiliście zapoczątkować  I Międzynarodowy Konkurs Kulinarny Trendy Chef 2012? Jaka jest historia Waszej współpracy?

A.S. W zeszłym roku, podczas jednego z konkursów kulinarnych, poruszyliśmy temat imprez tego typu w Polsce. Wiele z nich miało kilka powtarzających się problemów, dlatego postanowiliśmy stworzyć konkurs, w którym postaramy się je zniwelować. Taką przykładową rzeczą wyróżniającą nasz konkurs jest międzynarodowe jury. Dodatkowo, nikt z pracowników naszych restauracji nie może brać udziału w konkursie. Mam nadzieję, że to zapobiegnie niepotrzebnym komentarzom.

A.C. Uważam, że powinno być znacznie więcej kobiet na naszej narodowej scenie gastronomicznej. Tak naprawdę myślę, że jest ich więcej, niż nam się wydaje, tylko nie wiedzieć czemu, nie chcą pokazywać swoich zdolności całemu światu. A szkoda! Gdybyś miała dwie minuty na antenie TVP, aby przekonać „ukryte” w swoich kuchniach panie do startu w konkursie, to jakby brzmiały Twoje słowa?

A.S.”Postarajcie się udowodnić, że kobiety nie są mniej kreatywne niż mężczyźni!”

A.C. Myślę, że Wasz projekt konkursu i Twoje w nim zaangażowanie sprawi, że żeńska strona naszego zawodu licznie zasili szeregi startujących.

Projekt i działanie Joanny Ochniak pt.: Gastronomia na obcasach odnosi coraz większą popularność, jestem przekonany, że Twoja osoba to kolejny przykład sukcesu tej gastronomii na obcasach. Być może Wasze działania znajdą kiedyś ten „wspólny mianownik” i będziecie mogły razem z podwojoną siłą, tworzyć żeńską, elitarną grupę zawodową. WDK z całego serca kulinarnego będzie Cię we wszystkim wspierać i krzyczeć głośno, że kobieta w kuchni potrafi zaczarować, oczarować i jeszcze to pięknie wydać, a to nie lada sztuka!

A.S.  Dziękuje za wsparcie. Gastronomia na obcasach  jest przeze mnie promowana, jeśli tylko mam taką okazję. Tego typu przedsięwzięcia z pewnością niejednej kobiecie pomogą wyjść  z tak zwanego cienia.

Artur CICHOWSKI: Dziękuje serdecznie za rozmowę, życząc samych sukcesów i spełnionych oczekiwań przy tworzeniu I Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Trendy Chef  2012.

Aleksandra SOWA: Ja również dziękuję i zachęcam do śledzenia naszej konkursowej strony:

WWW.TRENDYCHEF.EU

trendy spon 1a

Brak komentarzy.

Czekamy na Twój komentarz

Musisz być zalogowany ,aby zostawić komentarz.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy