Top kolacja w Poznaniu

Na taką okazję foodies, czyli pasjonaci sztuki kulinarnej najwyższych lotów, czekają z utęsknieniem. Warto przyjechać na nią nawet z najodleglejszych zakątków. Rzadko bowiem pojawia się możliwość spróbowania dań z finałowego odcinka programu „Top Chef”, które oczarowało jury i przyniosło jego autorowi wygraną oraz jeden z najbardziej prestiżowych tytułów kulinarnych.

Tomasz Purol, chef restauracji Blow Up Hall 5050  fot. J. Wittchen 1m

Od 30 stycznia do 30 czerwca w poznańskiej restauracji Blow Up Hall 5050 w Poznaniu w Starym Browarze zwycięzca programu „Top Chef”, Tomasz Purol zaserwuje swoje zwycięskie menu degustacyjne.

Menu degustacyjne z finału „Top Chef”:
Foie gras w orzechach laskowych z musem jabłkowym, gąbką rozmarynową, puree morelowym z rokitnikiem
Grasica cielęca z puree śliwkowym, żółtym burakiem, chipsem i sosem z kurczaka na wiśniówce
Polędwica z dorsza z pudrem z czarnej oliwki, puree ze szpinaku, kulką rakową z solirodem i nasturcją
Comber z sarny ze słonecznikiem, burakiem, dynią, trybulą, boczkiem z dzika i topinamburem
Mus z gorzkiej czekolady z bezą, kawiorem ze ślimaka, miętą i sorbetem z czerwonej pomarańczy

Cena menu degustacyjnego: 250 zł/os. Menu dostępne w godzinach otwarcia restauracji od 30 stycznia do 30 czerwca 2016 r.

Tomasz Purol jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, m.in. tytułu „Top Chef” 5. edycji programu i dwóch Kulinarnych Pucharów Polski. Był reprezentantem Polski na Olimpiadzie Kulinarnej w Luxemburgu i Erfurcie, a także uczestnikiem szkoleń we Francji, Włoszech czy Norwegii. Od ponad 2 lat jest chefem kuchni Blow Up Hall 5050, która aktualnie nosi tytuł Najlepszej Restauracji Hotelowej w Polsce, przyznany w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w branży restauratorskiej, Hermesy „Poradnika Restauratora”. Prowadzona przez Purola restauracja serwuje dania kuchni europejskiej, z dużym naciskiem na elementy kuchni polskiej i wielkopolskiej oraz produkty sezonowe, wykorzystując przy tym z wyczuciem najnowsze dostępne w gastronomii technologie.

Fot. J. Wittchen

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy