Swięto ryb słodkowodnych w Wolsztynie

Tegoroczne Dni Jezior Wolsztyńskich rozpoczną się w sobotę 22 lipca. Patronem medialnym tego wydarzenia jest Wszystko dla Kucharzy, a redaktor naczelny weźmie czynny udział w części kulinarnej tego wydarzenia.

dni jezior wolsztyńskich male

W sobotę 22 lipca o godzinie 14.00 nastąpi otwarcie występami szantowymi, a o godzinie 20.30 na scenie zaprezentuje się uczestnik The Voice of Poland Adam Stachowiak. Na godzinę 22.00 zaplanowano Baśń Wolsztyńską, a na zakończenie sobotniego wieczoru, pół godziny później, przy blasku sztucznych ogni jeziorem przepłyną łodzie w nocnej paradzie. W tegorocznej imprezie zaprezentować ma się 15 łodzi, nie licząc kajaków i łódek wiosłowych.

Niedziela 23 lipca to prawdziwa kulinarna uczta dla smakoszy rybnych przysmaków – Zarybieni Show. Od godziny 11.00 przysmaki z ryb i ślimaków przygotowywać dla Państwa będą min. Juliusz Podolski-krytyk kulinarny, Anna Niedziałkowska-Top Chef, Patryk Wróblewski, propagator kuchni polskiej, szef kuchni w restauracji LACAMA, Ewelina Stanek uczestniczka programu Master Chef oraz Carmine Carmelo Cestaro uczestnik programu Hell’s Kitchen. To nie wszystko, gdyż każdy będzie mógł zobaczyć, jak przygotowywane są dania z ryb i ślimaków oraz zaczerpnąć fachowej wiedzy co do sposobu przygotowywania dań rybnych. Będzie je można ich także skosztować wspomagając przy tym potrzebujące dzieci. Przeprowadzona zostanie zbiórka dobrowolna artykułów szkolnych (wyprawki).

Na koniec niedzielnego dnia na godzinę 18.00 zaplanowano występ Majki Jeżowskiej z zespołem.

Dni Jezior Wolsztyńskich 2017 odbędą się w dniach 22-23 lipca.

W programie odbywającej się w parku miejskim imprezy przewidziano:

sobota

14.00 WYSTĘPY SZANTOWE
• Zbyszek Morawski z zespołem – program dla dzieci
• zespół taneczny REGO
• Kuba Paluszkiewicz
• Marta Śliwa
• Shanties Team
• Zbyszek Murawski z zespołem
• Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

20.30 Adam Stachowiak z zespołem /uczestnik The Voice of Poland/
22.00 Baśń Wolsztyńska Tajemnica Jezior (Plaża)
22.30 Parada Łodzi
Pokaz Ogni Sztucznych
Dyskoteka – „Szalone Lata” do godz.02:00

niedziela

8.00 Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Wolsztyńskiego
11.00 Turniej Rugby (Plaża)
11.00 ZARYBIENI – KULINARNE SHOW
12.00 Wolsztyński Konkurs „PŁYWANIE NA BYLE CZYM” – regulamin (www.domkulturywolsztyn.pl). Zgłoszenia jednostek pływających przyjmowane do 17 lipca w biurze WDK.
13.00 Cuda z piasku i nie tylko – Konkurs (Plaża)
15.30 Kabaret BUCZANKI
16.00 Przegląd Piosenki Turystycznej i Szantowej
17.00 Degustacja potraw Zarybionych oraz podsumowanie konkursów
18.00 MAJKA JEŻOWSKA

24 lipca 2017 Ostoja Chobienice

– FIT PORANEK I POPOŁUDNIOWY OGNISTY LIVE COOKING z udzielam kucharzy z Master Chef, Top Chef i Hell’s Kitchen

W TRAKCIE CAŁEJ IMPREZY BĘDĄ ZBIERANE ARTYKUŁY SZKOLNE DLA DZIECI.

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy