Różnorodna jak sam Meksyk – kuchnia Fridy Kahlo

Meksykański live cooking, tematyczne lunche i Andrzejkowa Fiesta Mexicana – w Concordii Taste w Poznaniu (restauracja znajdująca się w Żółtym Przewodniku) jesień inspirowana jest kuchnią Fridy Kahlo. Różnorodną, pełną ostrości i pierwotnego aromatu – jak sam kraj, z którego artystka się wywodzi.

live-cooking-meksykanski-grafika-taste (1)

 

Słynne bankiety malarki w Casa Azul słynęły z dań przepełnionych rodzimymi, tradycyjnymi smakami. Z troską o ich odtworzenie specjalne przepisy dla poznańskiej restauracji przygotowała Pamela Montellano Lopez, szefowa kuchni w Ambasadzie Meksykańskiej. Concordia Taste to oficjalny partner wystawy „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”.

Fascynację Fridy Kahlo tradycyjnymi meksykańskimi motywami widać nie tylko w jej malarstwie i ubiorze, ale również kuchni. Legendarne bankiety, które przygotowywała w słynnym Casa Azul przepełnione były daniami z jej rodzinnej kultury. Uwielbiała wszystko, co emblematyczne i rdzennie meksykańskie – stała się więc na świecie rozpoznawalnym symbolem kraju, z którego pochodziła.

W listopadzie 2010 roku kuchnia meksykańska została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jako wzorzec kulturowy zawierający techniki kulinarne i obrzędy stosowane od wieków. Ekspozycja „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” zainspirowała restaurację Concordia Taste (partner wystawy) do stworzenia pretekstu do rozsmakowania się nie tylko meksykańskiej kuchni, ale również kulturze.

Apetyt malowany – live cooking i tematyczny lunch
Kuchnia meksykańska to wielka różnorodność dań, przypraw, aromatów i smaków. Inspiracja tradycją Indian oraz silne wpływy europejskie tworzą na talerzach wybuchową i egzotyczną mieszankę. W sobotę 7 października o 19:00 w Concordia Taste odbył się wieczór „Kuchnia Fridy Kahlo. Live cooking”. Oryginalne przepisy inspirowane historią kraju Fridy, a także spotkaniami w Casa Azul, przekazała restauracji Pamella Montellano Lopez – szefowa kuchni ambasadora Meksyku w Polsce i absolwentka prestiżowych studiów gastronomicznych na Universidad del Claustro de Sor Juana w Ciudad de México.
Zasada live cookingu w Concordii Taste jest niezmienna. Cena 65 zł obejmuje wszystkie dania dla jednej osoby w nieograniczonej ilości.

lunch meksykański 2

Na wybrane tygodnie w październiku, listopadzie i styczniu szef kuchni Tomasz Olewski przygotował również specjalne menu. Potrawy rodem z Meksyku stworzył w oparciu o tradycyjne przepisy, a także swoje autorskie interpretacje. Od poniedziałku do piątku meksykańskich dań będzie można skosztować w menu lunchowym (12:00-17:00).

Artystyczna bohema Meksyku, czyli Andrzejki w Concordii Taste
Zainspirowani legendą artystycznych wieczorów w domu Fridy i Diego, a także atmosferą współczesnych, meksykańskich zabaw organizatorzy Andrzejek w Concordii Taste zapraszają również na Fiesta Mexicana. Noc 24 października upłynie w rytmie ognistych muzycznych rytmów, pikantnych smaków i kultowych drinków. Cena biletów to 120 zł w przedsprzedaży, a 140 zł w normalnej cenie. W cenie biletu znajduje się gorący bufet, powitalny drink i meksykański live cooking, odbywający się w oparciu o najlepsze tradycyjne przepisy w interpretacji szefa kuchni.

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy