Modnie, smacznie i zdrowo – Naturiana

Cukiernie w naszym kraju to rozdział trochę zapomniany. Kojarzą się z wielkimi potentatami jak Kandulski, Grycan, Sowa przeważnie w centrach handlowych lub z małymi komunistycznymi lokalami, gdzie królują kostki w różnych smakach, lody z automatu z frużeliną lub niezbyt zdrowe ciepłe lody i rurki z kremem.

naturina11Świadomość konsumenta jednak ciągle wzrasta, szefowie kuchni polskich restauracji już się o tym przekonali próbując od kilku lat sprostać wymagającym gościom, którzy nie chcą tylko zjeść smacznie, chcą dobrych jakościowo produktów, nowoczesnych technik oraz prezentacji dań.

Teraz przyszła kolej na cukiernie. Szansę ma przetrwać tylko ten, kto pomyśli o swoim gościu, wsłucha się w jego potrzeby i sprawi, że będzie chciał wracać. Konkurencja jest spora, małe pracownie, które wykonują torty na zamówienie, pracownie oferujące zdrowe wypieki dla wszelkich rodzajów alergii i nietolerancji pokarmowych. Jednak te wszystkie punkty przeważnie lokują się duże miasta. Gdzie mają natomiast zaopatrzyć się mieszkańcy mniejszych miejscowości, gdy chcą kupić coś do przysłowiowej niedzielnej kawki? Gdzie zabrać dzieci na lody naturalne lub z przyjaciółką wypić kawę i zjeść kawałek ciasta takiego, przez które nie będzie się miało miliona wyrzutów sumienia. W pod poznańskiej Rokietnicy od początku marca powstało takie miejsce.

Kawiarnia Naturiana to niewielki lokal o wysmakowanym wnętrzu, stworzony przez rodzinę i przyjaciół cukierników, którzy przez wiele lat zdobywali doświadczenie w dużej cukierniczej sieciówce. Lokal mieści się przy ul. Szamotulskiej, jednej z głównych przejazdowych ulic w Rokietnicy, działa od niespełna miesiąca, a już może uchodzić za najbardziej okupowane miejsce spotkań w okolicy.

naturina8

Pracownia w swojej ofercie ma pyszne ciasta przybierające modne formy niczym warszawskie Deseo czy też Odette. Znajdziecie tu też oparte na naturalnych i ekologicznych składnikach bezglutenowe opcje takie jak np. szarlotka czy pyszne kokosanki. Do tego przepyszne desery panna cotta, tiramisu czy crème brule, które można zabrać nawet ze sobą na wynos. Przyjemna atmosfera, pyszna kawa czy deser to zdecydowanie dobry pomysł na niedzielne popołudnie czy też kawę w środku tygodnia. Do tego oprócz słodkości w Naturianie można zaopatrzyć się w kanapki, wytrawne tarty czy też wyroby mleczne z małego ekologicznego gospodarstwa.

naturina2

W kawiarni znajduję się też przyjemny kącik dla dzieci, gdzie każdy Maluch znajdzie coś dla siebie. Właściciele planują także wraz z nadejściem cieplejszych dni postawić przy kawiarniany ogródek, z pewnością będzie świetną opcją dla tych spragnionych słońca.

Cafe Naturiana
Zakres cen:
Deser- ok. 10 zł
Kawałek ciasta -8 zł
Kawa- 6/8 zł

Autor:

Karolina Bajon

Karolina Bajon- Pawłowska, podróżuje pod kątem kulinarnym, smakuje, degustuje i poznaje miejscowe kuchnie. Prowadzi Akademię Gotowania "The Best Food" w Poznaniu. Prywatnie zdobyła najwyższy stopień wtajemniczenia w godzeniu funkcji bycia mamą, obowiązkami zawodowymi i swoimi pasjami.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy