Lato w miejskim zasięgu, czyli jedz, oglądaj, słuchaj

Lato w dużym mieście w gastronomii wbrew pozorom nie jest łatwe. I niech nie wprowadzają w błąd pełne ogródki. One są pełne w atrakcyjnych częściach miasta i często okupują je turyści. Tubylcy są albo na wakacjach, albo nad przysłowiową wodą. Jak zatrzymać ich w mieście, by spędzili atrakcyjnie letnie wieczory? Pomysłów było wiele, ale ten, który prezentuje Kuchnia Wandy w Poznaniu jest bardzo intrygujący. WszystkoDlaKucharzy postanowiło objąć medialną opieką ten cykl wydarzeń.

lato
Lato w miejskim zasięgu to imprezy odbywające się w poniedziałki i wtorki w restauracji Kuchnia Wandy. W zapowiedzi cyklu czytamy: Polacy, poznaniacy, ogółem rodacy, nie pomijając rzecz jasna zagranicznych gości! Wymyśliliśmy plan na spędzanie letnich wieczorów.

Proponujemy miłośnikom dobrej kuchni oraz fanom polskiego, kultowego kina oraz muzyki na żywo, wieczory, które są niebanalne i wyjątkowe. Chcemy pokazać wartość naszej kuchni, ale także przybliżyć filmy polskie, które obrosły już legendą. Pierwsza projekcja za nami. Obejrzeliśmy klasyk nad klasykami „Nie lubię poniedziałku”, ale najbliższa projekcja jest równie mocna, zobaczymy wybitny film Stanisława Barei „Miś”. Przybliżamy również we wtorki muzykę w wykonaniu poznańskich artystów. Koncert, który przed nami, to występ Pauliny Mikołajczak – mówi Wioletta Sępińska, menagerka lokalu.

Wartością dodaną są równie grafiki autorstwa Marty Tomczyk, młodej artystki i studentki poznańskiego uniwersytetu artystycznego, zapowiadające kolejne wydarzenia. Posiadają one motywy z filmów, które będą prezentowane w kinie Kuchni Wandy.

Parafrazując jedeną z kultowych wypowiedzi z filmu można powiedzieć: pomysł Kuchni Wandy odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest pomysł na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym pomysłem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy: to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest pomysł społeczny.

No tak, ale Kuchnia Wandy to także, a nawet przede wszystkim dobre jedzenie. Co zatem na wieczory filmowe i muzyczne proponuje szef kuchni, Łukasz Tomaszewski:

Polecam głównie letnie propozycje typu delikatny deser bezowy, chłodnik na różne sposoby bądź napar na bazie przypraw i owoców sezonowych.

A zatem jedzcie, pijcie, oglądajcie, słuchajcie i niech miło płyną letnie wieczory w mieście.

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy