Klasyka Kulinarna Poznania

W środę w Restauracji Bazar 1838 w Poznaniu odbyło się spotkanie restauratorów, kucharzy, smakoszy, ludzi z branży gastronomicznej by podjąć działania związane z uruchomieniem projektu Klasyka Poznania. Jest to koncepcja, która skierowana jest na promocję tradycyjnej poznańskiej kuchni.

– Po zapoznaniu się ze źródłami historycznymi, wspólnie z szefami kuchni i znawcami branży chcemy wybrać 10 szlagierowych dań, które będziemy serwować w 10 wybranych restauracjach. Klasyka Poznania promowana będzie źródłami Kulinarnego Poznania, we współpracy z organizacją Poznań.Travel (Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna) poprzez specjalne wydawnictwo i reportaż pokazujący proces przygotowania dań. Wspólnie z Państwem chcemy przedyskutować jak najlepiej przedstawić nasze lokalne dania i ustalić wszystkie szczegóły – powiedział Hubert Gonera, pomysłodawca projektu.

klasyka kulinarna poznania1

Gęsie udo serwowane w Hotelu Restauracji Delicjusz w Stęszewie pod Poznaniem

Kapituła ma przygotować projekt produktu turystyczno-kulinarnego, który ma być promowany na tegorocznych targach ITB w Berlinie.

- Chcemy by Poznań mógł się promować poprzez kulinaria, co czynią powszechnie miasta i regiony na całym świecie – kontynuował Hubert Gonera.

Turyści mają się dowiedzieć, że we wskazanych restauracjach będzie można zjeść autentyczne klasyczne danie stworzone w oparciu o źródła historyczne, pamięć smaków dzieciństwa i doświadczenie oraz wiedzę szefów kuchni.

– To bardzo dobry pomysł – mówi Sergiusz Hieronimczak, szef kuchni Zagroda Bamberska. – Nasza karta to głównie dania kuchni wielkopolskiej z elementami bamberskiej. Widzimy zainteresowanie naszych gości również tych z zagranicy

klasyka kulinarna poznania

Na pierwszym spotkaniu oprócz restauratorów byli także szefowie kuchni: Dominik Narloch – Restauracja Hugo, Sergiusz Hieronimczak – Zagroda Bamberska, Jakub Kasprzak – Wieniawskiego5, Jacek Fedde – Restauracja Bazar 1838.

 

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy