Jak rozwija się polska gastronomia?

W ciągu ostatnich kilku lat, każdy przeciętny Polak mógł zauważyć jak bardzo rozwinęła się polska gastronomia. Jeszcze kilka lat temu wielu z nas często stołowało się w barach. Dzisiaj jest ich niewiele. Przetrwały jedynie najlepsze. Dodatkowo coraz mniej osób z nich korzysta, ponieważ wolimy żywić się w lepszych restauracjach.

Dane statystyczne pokazują nie tylko zmiany w rodzajach punktów gastronomicznych, ale również w ich ilości. Przykładowo w roku 2015 było ich aż o 853 mniej niż w roku 2016. To pokazuje jak dynamiczne rozwija się nasz rodzimy rynek gastronomiczny. Wpłynęło to również na znaczny wzrost jego wartości, a co za tym idzie również na zwiększenie zarobków osób pracujących w gastronomii. Dodatkowo można powiedzieć, że w punktach gastronomicznych nie brakuje miejsc pracy. Każdy szukający zatrudnienia w takim miejscu na pewno szybko znajdzie pracę. Nawet jeśli nie posiada wieloletniego doświadczenia.

Szkolenia w gastronomi – na to się teraz stawia!

Właściciele punktów gastronomicznych coraz poważnej traktują prowadzenie swoich biznesów. Z jednej strony mobilizuje ich do tego stale rosnąca konkurencja, a z drugiej strony wszystkie zmiany zachodzące na rynku gastronomicznym, które również dają szansę na otrzymywanie większych przychodów z takich działalności.

Właściciele restauracji coraz chętniej inwestują w szkolenia gastronomiczne. To z jednej strony daje im przewagę konkurencyjną, a z drugiej zaspokaja potrzeby pracowników. Faktem jest, że w obecnych czasach znalezienie i przede wszystkim zatrzymane u siebie dobrych kucharzy i profesjonalnych kelnerów wymaga oferowania im konkurencyjnego wynagrodzenia i szans zawodowego rozwoju.

Jak mówi Szymon Kohut, właściciel Krakowskiej Szkoły Restauratorówwww.ksr.net.pl 
– Wzrost wymagań klientów sprawia, że zarówno pracownicy, jak i właściciele punktów gastronomicznych zaczynają zwracać szczególną uwagę na podnoszenie swoich kompetencji i kwalifikacji.

I dodaje – Wielu z nich decyduje się nawiązać współpracę z najlepszym firmami, prowadzącymi specjalistyczne szkolenia i kursy dla firm gastronomicznych, z czego niezmiernie się cieszymy!

ruchu

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy