Barmański mundial czas start!

Polscy piłkarze zwierają szyki na mundial w Rosji, a browary zacierają ręce, by ukoić emocje kibiców. W tym samym czasie do awansu do światowej ligi szykują się także zawodnicy z barmańskiej areny. Organizator World Class Poland ogłosił listę 30 półfinalistów. Zwycięzca konkursu wyjedzie na światowe zawody – tym razem do Berlina.

+44 (0)7721646833

Tegoroczne, krajowe eliminacje do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie, World Class, wkraczają w decydującą fazę. Wśród kandydatów z całej Polski organizator wyłonił najlepszą trzydziestkę. Wybrańcy zmierzą się o tytuł Barmana Roku 2018 i przepustkę na jubileuszowe, 10. globalne zawody World Class w Berlinie.

Trzydzieści barmańskich talentów tym razem odnaleziono aż w 13 miastach. Ci, którzy śledzą konkurs, niektóre z nazwisk dobrze znają, ale pojawili się też nowi śmiałkowie. Swoich reprezentantów w półfinale World Class Poland wystawią: Warszawa, Toruń, Łódź, Kraków, Osiek, Krosno, Gdańsk, Sopot, Kołobrzeg, Szczecin, Bielsko-Biała, Wrocław oraz Poznań.

Serwują pyszne i kreatywne koktajle w 29 lokalach. Swoimi umiejętnościami i postawą potwierdzają, że barman to nie tylko zawód, ale profesja. Przed nimi emocjonująca rywalizacja, a także szansa na niesamowitą przygodę i karierę na międzynarodowej scenie barmańskiej. Przed trzydziestką barmanów jednak jeszcze sito krajowych eliminacji.

Już w połowie maja zmierzą się w półfinałowej rozgrywce, a w połowie czerwca „Top 12” czeka krajowy finał w Warszawie. Tym razem zwycięstwo w krajowych eliminacjach oznacza bilet do Berlina, gdzie na przełomie września/października 2018 r. polski Barman Roku zmierzy się z konkurentami z około 60 państw.

World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty. Dotychczas o statuetkę World Class ubiegali się warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015).

Krajowy finał World Class zbiegnie się nie tylko ze startem grupowych eliminacji FIFA w Rosji. Już 6 czerwca rusza pierwsze w Polsce święto kultury koktajlowej, World Class Cocktail Festival. To 12 dni, ponad 200 najlepszych barów, co najmniej 11 miast i po 2 koktajle w festiwalowej cenie 29 zł. Finał festiwalu odbędzie się 17 czerwca w Warszawie, kiedy to miłośnicy sztuki koktajlowej będą mogli na żywo obejrzeć zmagania o tytuł polskiego Barmana Roku World Class.

Kto w Top 30 World Class Poland 2018?

woj. dolnośląskie
Daniel Kędzior, Kawiarnia Literatka, Wrocław
Michał Marciszewski, Małpie Sztuczki, Wrocław
Michał Przywara, Rumbar, Wrocław
Izabela Olbracht, Speakeasy, Wrocław

woj. kujawsko-pomorskie
Damian Kozyra, Lobby Bar Eclipse, Copernicus Toruń Hotel, Toruń

woj. łódzkie
Piotr Dębowski, Bawełna, Łódź
Bartłomiej Wójcik, Browar Księży Młyn, Łódź

woj. małopolskie
Alexander Wolańczyk, Boccanera, Kraków
Krzysztof Kalita, Kraina Szeptów, Kraków
Marcin Pieniążek, Le Scandale, Kraków
Dominik Ubysz, Le Scandale, Kraków
Aleksander Szota, Mercy Brown, Kraków
Grzegorz Pikulski, Pozytywka, Kraków
Paweł Michalik, TramBar, Kraków
Maciej, Mazur, Z ust do ust, Kraków
Krzysztof Ciemiera, alter MOLO, Osiek

woj. mazowieckie
Jakub Magnuszewski, 6 cocktails, Warszawa
Szymon Posturzyński, Bar Koszyki, Warszawa
Dawid Pytkowski, El Koktel, Warszawa
Arkadiusz Białkowski, Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, Warszawa
Marcin Kruk, Kita Koguta, Warszawa
Jakub Sienkiewicz, KiTi bar, Warszawa
Marek Wojciech Bilski, Long Bar Raffles Europejski Warsaw, Warszawa

woj. podkarpackie
Karol Jarosz, Restauracya Pijalnia Stare Krosno, Krosno

woj. pomorskie
Oskar Weręża, Eliksir, Gdańsk
Marek Pobłocki, Nowy Świat Restaurant&Cocktailbar, Sopot

woj. śląskie
Alan Banaś, Dog’s Bollocks Pub, Bielsko-Biała

woj. wielkopolskie
Arkadiusz Prunesti, MUS bar&view, Poznań

woj. zachodniopomorskie
Jarosław Wieczorek, Hotel Wellness ProVita, Kołobrzeg
Bart Miedeksza, 17 Schodów, Szczecin

 

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy