Dwa komplety sztućców Michelin na drugie urodziny!

Albertina Restaurant & Wine przy Dominikańskiej 3 w Krakowie stała się adresem, o którym mówi cała branża. Restauracja od dłuższego czasu świętuje kolejne sukcesy i systematycznie zaskakuje swoich gości unikatową ofertą wyjątkowych win i fine diningowych dań. Ich zaangażowanie, doskonałą kuchnię i wysoki poziom dostrzegli i pozytywnie ocenili inspektorzy Przewodnika Michelin.

Kaczka z rokitnikiem

W tegorocznym wydaniu Albertina znalazła się w wąskim gronie najlepszych restauracji w Polsce i zadebiutowała z dwoma kompletami sztućców Michelin. Ten bez wątpienia ogromny sukces, który świadczy o profesjonalizmie właścicieli, zbiegł się w czasie
z drugimi urodzinami Albertiny. Trudno wyobrazić sobie lepszy prezent niż wyróżnienie przez najbardziej prestiżowy i najważniejszy na świecie przewodnik kulinarny. Tym samym o Albertinie dowiedzą się wszyscy potencjalni goście, którzy zajrzą do Czerwonego Przewodnika Michelina „Main Cities of Europe 2018″.

Policzki z Mangalicy ze szparagami

Dwa lata obecności wystarczyły, by Albertina na dobre zadomowiła się na krakowskim rynku. Systematycznie odwiedzana przez gości lokalnych i turystów osiągnęła w krótkim czasie spektakularny sukces. Na co dzień spotkać tu można tak mieszkańców, jak i artystów oraz aktorów, którzy upodobali sobie to miejsce ze wzajemnością. Trzeba jednak podkreślić, że restauracja wysoko stawia sobie poprzeczkę i angażuje się w wielopłaszczyznowe wydarzenia.

Michelin restauracja Albertina

Brała m.in. udział w kolejnej edycji Goût de France / Good France – międzynarodowym święcie kuchni francuskiej. Zeszłoroczna edycja zaprocentowała współpracą współwłaściciela i szefa kuchni – Grzegorza Fica z najlepszym kucharzem na świecie – Pierre Gagnairem. Warto dodać, że w ostatnim czasie szef dołączył do elitarnego Klubu Szefów Kuchni, Przewodnik Gault & Millau 2018 wyróżnił Albertinę dwoma czapkami kucharskimi, została też przyjęta do grona restauracji z rekomendacją SLOW FOOD oraz otrzymała rekomendację FORBES Travel.

Nowe menu w Albertinie

 

Zapowiada się, że nadchodzący okres będzie równie intensywny i niezwykle interesujący dla gości. Albertina serwuje wyszukany fine dining, a nowa karta z autorskimi daniami będzie miała premierę w najbliższych dniach. Drugą, równie mocną stroną restauracji jest największy w kraju system dyspenserów do wina Enomatic i wyjątkowo bogata oferta wybornych win, nad których selekcją czuwa sommelier Paweł Białobrocki, dobierając je do pory roku i aktualnego menu.

Wśród 32 propozycji wina dostępnego na kieliszki znajdują się m.in. etykiety z wybitnych
parceli (Gevrey-Chambertin), starych roczników (Château Musar 1999), wielkie nazwiska
(Hubert Lignier, Michel Chapoutier), wyjątkowi producenci (Château le Puy, Castello di Ama,

Autor:

Juliusz PODOLSKI

Dziennikarz z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto dziś i jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, "Poradnik Restauratora", „Nasze Miasto. Poznań”, "Slow Life"współpracował z telewizją WTK i Radiem „Merkury”. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de'GUSTATOR PR. Felietonista i krytyk kulinarny WszystkoDlaKucharzy.com.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy