Dokku Sushi ma trzy lata

Dziesiątki klientów, znajomych, przyjaciół spotkało się na trzecich urodzinach Dokku w podpoznańskim Kiekrzu. I choć początkowo wiele osób mówiło właścicielowi, że jest wariatem porywając się na taki interes, on osiągnął sukces. – Nie udałoby się to gdyby nie odrobina szaleństwa szczęścia i moja żona Natalia – podkreślał Piotr Cieślak.

DSC03681

Na rogu ulicy Chojnickiej 98 w Kiekrzu, pomiędzy starymi domami, nowoczesny budynek. Przed wejściem stoją dwie białe flagi. W środku ogromny bar i charakterystyczne dla suszarni pływające łódeczki. Za barem sushi masterzy uwijają się krojąc kolejne rolki. Wystrój raczej surowy, ale przyjemny, tak że po prostu chce się posiedzieć. To miejsce stworzył trzy lata temu Piotr Cieślak. – Kiedy otwierałem ten lokal ktoś mi powiedział że tylko wariat mógłby to zrobić – mówi. – Wracałem wtedy do domu samochodem i stwierdziłem: tak, jestem wariatem.

DSC03632

Pierwszy raz z sushi zetknął się 9 lat temu. Pracował wtedy w najlepszym sushi barze w Polsce. Potem były kolejne lokale w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Krakowie, wyjechał nawet na praktykę do Antwerpii (Belgia). Potem prowadził jako manager jeden z najlepszych sushi barów w Poznaniu, ale zawsze marzył o własnej restauracji. I stało się. Dziś do Dokku Susi przyjeżdżają klienci z całej Wielkopolski. – Nawet nie wiem kiedy minęły te trzy lata – dodaje Piotr Cieślak. – Ale ten sukces to nie tylko moja zasługa. Bez ogromnego wsparcia mojej żony to by się nigdy nie udało.

Fot. Marek Kamiński

Autor:

Joanna MAŁECKA

dziennikarka i redaktor z wieloletnim doświadczeniem zarówno w mediach branżowych, jak i prasie codziennej oraz regionalnej. Ostatnio redaktor prowadząca Poznański Prestiż. We Wszystko Dla Kucharzy autor tekstów i sekretarz redakcji.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy