Kariera w UK

Na temat wyjazdu do Anglii narosło wiele mitów i legend. W tej sekcji przedstawimy Wam proste fakty, instrukcje i porady.

Motywacji do wyjazdu jest wiele, my widzimy 4 główne:

Przygoda – już sam start samolotu to wielkie przeżycie, pierwsza podróż metrem czy pierwszy dzień w 8-milionowym mieście.

Język – po 1-2 latach wrócisz z umiejętnością komunikacji w języku angielskim, a jeśli pójdziesz w UK do szkoły i trochę się wysilisz, język Szekspira stanie się Twoim drugim językiem i furtką do kariery na całym świecie.

Nauka – renomowane szkoły gastronomiczne, kursy, konkursy, praca w Michelin Star, praktyki, itd. Cóż mogę powiedzieć – rok w Michelinie i Twoje gotowanie jest już na innym poziomie.

Pieniądze – pensja minimalna w UK to około 5500 zł, na życie – żyjąc skromnie – wydasz 60% pensji. Co z resztą? Można zaoszczędzić, wesprzeć rodzinę lub po prostu kupić sobie nowego iPhone’a 5 

Parę lat na emigracji to niezapomniane chwile, ponad połowa współautorów książki Anglia – Kucharska Rzeczywistość. Część I wróciła do Polski, objęli poważne stanowiska Executive, otworzyli swoje lokale, robią kariery w mediach. Czy udałoby się to bez wyjazdu? Nie wiem. Na pewno wyjazd dodał im skrzydeł, umiejętności, międzynarodowej ogłady, itd.

Więcej na temat kariery w UK dowiesz się z naszej książki: 9 prawdziwych historii, poradnik jak się odnaleźć, słowniczek gastronomiczny z ponad 600 pojęć.