Toffee Vodka – przepis który zwala z nóg

Toffee Vodka to religia. Wyznawana w trzech dolinach oraz we wszystkich kurortach narciarskich we Francji, przez pewną bardzo specyficzną grupę ludzi. Seasoners (Sezonowcy), bo o nich mowa, to zbieranina z całego świata.

Wysportowani, młodzi, szaleni, uzależnieni od adrenaliny. Zima to dla nich narty, lato nurkowanie, żagle, wspinaczka ale chyba przede wszystkim surfing. Acha no i jeszcze jedno… oj lubią się napić.

Toffi

Piją wszystko ale Toffee Vodka to coś więcej niż zwykły shot. Picie tego pysznego trunku z kieliszka to profanacja. Więc jak? Z gwinta? Otóż nie. Wyobraźcie sobie imprezę w klubie.

Druga w nocy, muzyka na żywo, właściwie jest już późno i myślisz, żeby pójść do domu. I to jest ten moment. Przez mikrofon pada hasło, że przy barze, będzie serwowana Toffee Vodka. Za darmo!

Właściciel lokalu, trzyma w dłoni butelkę, z dozownikiem. A każdy Seasoner, podchodzi grzecznie, otwiera buzię, zamyka oczy. Butelka ma dozownik, 50 ml spływa w Twoje gardło. Potem następna osoba, czasem ktoś kogoś popchnie, shot ląduje gdzie popadnie. Mistrz ceremonii trzyma butelkę wysoko, nie odtyka ona niczyich ust, płyn leje z wysokości mniej więcej pół metra.

Smak wyborny. Karmel, konsystencja bardzo płynna. Nie wodnista ale też nie gęsta. Alkohol jest nie wyczuwalny. Klub wypełnia się zapachem Toffee. A impreza toczy się dalej do 4-5 rano.

Przepis:

135 g cukierków Werther’s Original (lub możesz sam zrobić swój bazowy karmel)

750 ml czystej wódki

Cukierki pokruszyć w moździerzu. Odlać 100 ml w wódki. Wsypać proszek (mogą być większe kawałki). Mieszać aż do rozpuszczenia. Odczekać 5 dni. Gotowe!

Idealna nalewka na Sylwestra :)

Autor:

Rzecznik Praw Emigranta w UK. Kucharz, felietonista, wydawca, miłośnik kuchni włoskiej regionu Veneto (Wenecja). Konsultant HORECA od lat związany z WDK.

Komentarze zamknięte.

ZAREJSTROWANI INACZEJ TRAKTOWANI!

Rejestrując się na portalu WDK, dołączysz do kulinarnej elity. Dając Ci prawo do uczestnictwa w gorących dyskusjach na FORUM liczymy na Twój pozytywny wkład w Kulinarną Rewolucję.

Logowanie

Utracone hasło?

Zarejestruj się

Please contact the administrator.

Biblioteka Wszystko dla kucharzy
Kinoteka Wszystko dla kucharzy